Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty na Drodze Wojewódzkiej 988

Policja stara się wyjaśnić dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę, dnia 1 maja. Wypadek miał miejsce na Drodze Wojewódzkiej nr 988 w okolicach Rzeszowa, a dokładniej na Przedmieściu Czudeckim.

Wypadek z udziałem motocyklisty oraz trzech aut osobowych

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem mężczyzna w wieku 51 lat początkowo uderzył w tył samochodu osobowego marki Ford, a następnie w dwa kolejne auta – Skodę i Fiata. W wyniku tego zdarzenia motocyklista poniósł śmierć. Taki obrót zdarzeń pozwala przypuszczać, że powodem wypadku drogowego na Przedmieściu Czudeckim była nadmierna prędkość mężczyzny kierującego motocyklem.

Nadmierna prędkość i utrata panowania nad pojazdem prawdopodobną przyczyną wypadku

Jak zaznacza Anna Klee-Bylica z prasowego zespołu policji podkarpackiej, motocyklista podczas jazdy najprawdopodobniej jechał zbyt szybko, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Wskutek tego uderzył pierw w tył samochodu marki Ford, a następnie po odbiciu się od niego uderzył kolejno w Skodę i Fiata. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna zmarł na miejscu.

Motocyklista, który poniósł śmierć w wypadku drogowym na Drodze Wojewódzkiej nr 988 to 51-letni mężczyzna, który zamieszkiwał powiat rzeszowski. Policja apeluje, aby wraz z nadejściem cieplejszych dni i lepszych warunków atmosferycznych na drodze i tak zachować szczególną uwagę podczas poruszania się w ruchu drogowym. Zachowajmy więc spokój i przede wszystkim jeźdźmy zgodnie z przepisami ruchu drogowego.