Stal Rzeszów z awansem do I Ligi

W przyszłym sezonie Stal Rzeszów będzie rozgrywała swoje mecze na zapleczu Ekstraklasy. Wszystko za sprawą upragnionego awansu, który w końcu udało się wywalczyć. Warto przypomnieć, że ostatni raz na zapleczu Ekstraklasy Stal Rzeszów grała aż 28 lat temu.

Wywalczony awans do I Ligi przez Stal Rzeszów

Przypomnijmy, że już wcześniej Stal Rzeszów była bardzo bliska awansu do I Ligi. Ostatnim razem była tak blisko, że o awans grała w barażach, a rywalem wtedy był… lokalny rywal, a więc Resovia Rzeszów. Wtedy to jednak Resovia okazała się lepszym zespołem i zwyciężyła w meczu barażowym, lecz dopiero po rzutach karnych. Tym razem Stal Rzeszów przypieczętowała sobie awans na zaplecze Ekstraklasy już teraz. Powrót Stali Rzeszów do czołowych lig polskiej piłki nożnej jest szeroko komentowany przez ekspertów i kibiców w całej Polsce.

Bardzo udany sezon Stali Rzeszów

Stal Rzeszów w sezonie 2021/2022 prezentowała się bardzo dobrze. Zespół od samego początku pewnie radził sobie w ligowych rozgrywkach. Jeśli ktoś chce wrócić wspomnieniami do meczów z tego sezonu, to warto sprawdzić relacje meczowe z tego sezonu na stronie bramki.pl. Dość powiedzieć, że ekipa z Rzeszowa kroczyła wręcz od zwycięstwa do zwycięstwa. Dzięki tak znakomitej formie Stali udało się wywalczyć awans bezpośrednio z ligi. A to wszystko już na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu. Awans udało się wywalczyć po remisie z Hutnikiem Kraków. Mecz zakończył się remisem, jednak swoje punkty stracił również Ruch Chorzów, dzięki czemu już teraz Stal Rzeszów może cieszyć się z pewnego awansu na zaplecze ligowe polskiej piłki nożnej. Przypomnijmy raz jeszcze, że Stal Rzeszów wraca na zaplecze Ekstraklasy aż po 28 latach nieobecności.