Nowe zasady pielęgnacji miejskich trawników

Na pewno każdy potwierdzi, że miasto w okresie wiosenno-letnim musi pięknie się prezentować. Podobnie powtarzają oczywiście radni miasta Rzeszów. W ostatnim czasie jednak bardzo sporo zmian odbywa się ze względu na ochronę klimatu i środowiska na świecie. Oczywiście z tego względu również i obecne zasady pielęgnacji terenów zielonych nieco się zmieniają. O czym dokładnie mowa? Mowa o trawnikach i zielenicach, które będą koszone w inny sposób niż dotychczas.

Rzadsze koszenie trawników i zieleńców

Wśród głównych zmian, które w najbliższym czasie zostaną zastosowane w ramach pielęgnacji zieleni i trawników, zastosowana będzie na pewno inna wysokość strzyżenia. Mowa przede wszystkim o koszeniu rzadszym, ale również o innej specyfikacji. Dlatego oznacza to, że miastowe tereny zielone będą koszone na wysokość 5 cm. O zaletach takiego rozwiązania można więcej przeczytać w artykule pod adresem www.faktycznie.pl.

Z jakich powodów wprowadzono zmiany?

Powodem jest oczywiście chęć ochrony klimatu. Tak jak podkreśliły osoby odpowiedzialne za ochronę klimatu w specjalnym apelu, drugiej planety nie mamy, dlatego trzeba zrobić wszystko, aby uratować tę na której żyjemy. Warto dodać, że z tego powodu miejscowa zieleń nie tylko będzie inaczej pielęgnowana. Ważne jest również, że zasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Łącznie ma zostać zasadzonych aż ponad 1300 drzew i krzewów.

Oczywiście w Rzeszowie regularnie przycinane są nie tylko tereny zielone, ale również tereny rekreacyjne, spacerowe aleje, jak i też place zabaw dla dzieci. Wdrożenie nowych zasad w najbliższym czasie kontrolowane będzie przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.