Marsz Wyzwolenia Konopi przeszedł przez Rzeszów

W sobotę, dnia 18 czerwca, ulicami Rzeszowa przeszedł marsz, którego celem było propagowanie marihuany. Był to pierwszy Podkarpacki Marsz Wyzwolenia Konopi, który przeszedł ulicami miasta Rzeszów. Do tej pory tego typu marsze odbywały się głównie w stolicy Polski – Warszawie.

Marsz Wyzwolenia Konopi w Rzeszowie

Organizatorami całego wydarzenia byli konopni aktywiści należący do inicjatyw „Wolne Konopie” oraz „4 krzaki”. Z reguły marsz ten można było obserwować i uczestniczyć w nim jedynie w stolicy naszego kraju, a więc Warszawie. Teraz jednak marsz zorganizowano w innych miejscach w Polsce, a jednym z takich miast był Rzeszów.

Na Marszu Wyzwolenia Konopi w Rzeszowie udział wzięło blisko 100 osób. Uczestnicy spotkali się w południe na rzeszowskim rynku, a następnie poruszali się w kierunku bulwarów. Warto dodać, że marihuana w ostatnim czasie stała się legalna w Czechach, od dawna jest w Holandii, a już niedługo może zostać zalegalizowana również w Czechach. Jeśli chodzi o Polskę, to cały czas w naszym kraju jest ona nielegalna i policjanci co chwilę dokonują zatrzymać w związku z tym. Tak było ostatnio m.in. w Bytowie, gdzie policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za prowadzenie plantacji marihuany – więcej na BytowInfo.pl.