Smartfony Xiaomi – co sprawiło, że zyskały taką popularność?

Xioami to chińska marka, specjalizująca się w projektowaniu, tworzeniu oraz sprzedaży urządzeń mobilnych. Smartfony, aplikacje oraz elektronika użytkowa cieszą się ogromną popularnością przede wszystkim przez doskonały stosunek ceny do jakości. Przedsiębiorstwo zadbało także o inne zalety, dzięki którym zakup ich urządzeń jest bardzo korzystny. Poznaj cechy smartfonów Xiaomi.

Zalety smartfonów Xiaomi

Przedsiębiorstwo Xiaomi prowadzi politykę dobrych cen, przez co ich produkty uznawane są za najbardziej opłacalne. Marka stosuje wysokiej jakości podzespoły, na których nie oszczędza. Części nierzadko cechują się ponadprzeciętną wydajnością jak dla danej klasy cenowej. W modelach montuje się doskonałe procesory, a także pojemne baterie. Warto również zwrócić uwagę na aparaty, które umożliwiają wykonywanie profesjonalnych zdjęć. Xiaomi wyposaża swoje smartfony w coraz lepsze obiektywy oraz najróżniejsze funkcje, takie autofocus, rozpoznawanie twarzy, HDR czy tryb nocny, dzięki czemu fotografie są wyraźne i doskonale odwzorowują kolory. Przykładem modelu godnego uwagi jest na przykład Xiaomi Redmi Note 7 z wydajnym procesorem Snapdragon 600 oraz podwójnym aparatem, z których główny ma aż 48 Mpix. Smartfon jest wyposażony w szkło hartowane Corning Gorilla Glass 5, które chroni urządzenie przed uszkodzeniem. W przypadku bliskiego kontaktu z chodnikiem wysokiej jakości wyświetlacz można bez problemu zamówić tutaj: https://gsmok.pl/wyswietlacz-lcd-panel-dotykowy-komplet-xiaomi-redmi-note-7-czarny-a83672 i zanieść do renomowanego serwisu. 

Chińska marka szybko reaguje na pojawiające się na rynku trendy, a nawet sama je wyznacza. Jako pierwsza zaprojektowała bezramkowy smartfon. Ogromny wyświetlacz posiada na przykład Xiaomi Redmi Note 8 PRO (wymienne części do tego modelu znajdziesz tutaj: https://gsmok.pl/xiaomi-redmi-note-8-pro-m2623). Zachwyca także jakość wykonania całego urządzenia oraz przyciągający wzrok design. Wielu użytkowników chwali również Xiaomi za nakładkę MIUI, która zapewnia przejrzysty wygląd interfejsu oraz wygodne korzystanie z funkcji smartfona.

Znajdą się także wady

Smartfony Xiaomi posiadają więcej zalet, niż wad, ale na nie również warto zwrócić uwagę. Wielu użytkowników skarży się na częste aktualizacje systemu, które niekiedy zaburzają płynność działania urządzenia. Problemem jest także nazewnictwo oraz częstotliwość ukazywania się bardzo podobnych do siebie modeli. Rzucającą się w oczy wadą są również liczne reklamy producenta, wyświetlające się w różnych miejscach interfejsu. Zaburza to nie tylko sam wygląd, ale i utrudnia korzystanie ze smartfona.

Urządzenia marki Xioami poleca szerokie grono użytkowników. Nic w tym dziwnego! Marka zapewnia wysokiej jakości smartfony z wydajnymi podzespołami w bardzo atrakcyjnych cenach. Nieliczne wady nie psują pozytywnego wizerunku telefonów. Zaletą jest także dobra dostępność części zamiennych oraz niskie koszty ewentualnej naprawy urządzenia.