W Rzeszowie można podziwiać plenerową wystawę wyjątkowych fotografii „Łukasiewicz – wizjoner z duszą”

W Rzeszowie, a dokładniej w Ogrodzie Letnim Pałacu Lubomirskich już od piątku, dnia 5 sierpnia, można podziwiać wystawę fotografii „Łukasiewicz – wizjoner z duszą”. Warto przypomnieć, że w tym roku obchodzimy właśnie jego rok.

Plenerowa wystawa „Łukasiewicz – wizjoner z duszą”

Ekspozycja w Rzeszowie powstała z inicjatywy Galerii Fotografii Miasta Rzeszów. Oprócz tego partnerami w organizacji tej wystawy są także Archiwum Narodowe Cyfrowe, a także rzeszowska Okręgowa Izba Lekarska. Warto dodać, że w marcu, a dokładniej 8 marca w tym roku miała miejsca już 200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza. Był to pionier przemysłu gazowniczego oraz naftowego. Bez wątpienia był to także wizjoner jak czasy, w których przyszło mu żyć. Należy przypisać mu również to, że był społecznikiem oraz wynalazcą. Z tego względu oficjalnie postanowiono ustanowić 2022 rok właśnie rokiem Ignacego Łukasiewicza. Warto dodać, że decyzję tę podjął Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Wystawa „Łukasiewicz – wizjoner z duszą” w rzeszowskim plenerze Letniego Pałacu Lubomirskich będzie można podziwiać aż do 7 października.