W Strażowie nieopodal Rzeszowa doszło do pożaru w hurtowni tapicerskiej

Spory pożar pojawił się w hurtowni tapicerskiej w Strażowie nieopodal Rzeszowa. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie we wtorek, dnia 23 sierpnia w godzinach wieczornych. Na miejscu pojawiło się aż ponad 120 strażaków, którzy walczyli z ogniem. Pożar objął przede wszystkim kompleks obiektów magazynowych, w których znajdowały się materiały tekstylne, meblarskie i tapicerskie.

Pożar hurtowni tapicerskiej niedaleko Rzeszowa w Strażowie

Pierwszy ogień w tapicerskiej hurtowni w Strażowie zauważono we wtorek tuż po godzinie 19:00. Od razu poinformowano strażaków. Gdy ci przybyli na miejsce, to pożar zdołał objąć już magazyny i poddasze. Mowa tutaj o powierzchni około 1,6 tysięcy mkw. Na szczęście, gdy wybuchł pożar w hurtowni w Strażowie, to obiekt na na terenie hurtowni tapicerskiej nikt się nie znajdował. Straż pożarna walczyła z pożarem, a ich działania utrudniał gęsty dym, który unosił się nad miejscem objętym ogniem.

Przyczyny pożaru na razie nie są znane

Na miejsce zdarzenia przybyli także pracownicy mobilnego laboratorium chemicznego PSP. Ich zadaniem było monitorowanie powietrza w całej okolicy i kontrolowanie, czy aby nie zwiększyło się uwalnianie niebezpiecznych substancji. Na ten moment nie są znane jeszcze dokładne przyczyny pożaru. Funkcjonariusze policji w najbliższych dniach będą prowadzili czynności, których celem będzie wyjaśnienie w jaki sposób doszło do pożaru na terenie hurtowni tapicerskiej w Strażowie niedaleko Rzeszowa.

Źródło: https://www.uwagaregion.pl/