Z powodu nakładania nawierzchni ulica Matysowska zostanie zamknięta

We wtorek i środę ulica Matysowska w Rzeszowie będzie nieprzejezdna dla kierowców. Wszystko za sprawą jednego z ostatnich etapów prac wykonywanych w tej lokalizacji. Mowa oczywiście o nałożeniu warstwy ścieralnej nawierzchni. Z tego powodu odcinek ulicy Matysowskiej, a więc od ulicy świętego Walentego do ulicy Kiepury zostanie zamknięty we wtorek i środę, a więc w dniach od 16 do 17 sierpnia.

Koniec rozbudowy ulicy Matysowskiej

Ulica Matysowska w Rzeszowie od dłuższego czasu jest modernizowana. Kierowcy muszą więc od dłuższego czasu borykać się z problemami w ruchu drogowym – raz większymi, a raz mniejszymi. Do tej pory jednak w jakiś sposób ruch się tam odbywał. Teraz jednak z powodu nakładania warstwy nawierzchni ścieralnej będzie musiało dojść do całkowitego zamknięcia tego odcinka drogi. Oczywiście kierowcy będą mieli specjalnie wytyczone objazdy tego miejsca.

Zmienią się trasy autobusów miejskich

Z powodu nakładania warstwy nawierzchni ścieralnej na ulicy Matysowskiej oraz wynikających z tego problemów z przejazdem, zmienią się trasy przejazdu autobusów miejskich. Z tego powodu linia nr 5 zmierzająca w kierunku ulicy Matysokiej zakończy swój kurs na przystanku Powstańców Warszawy/Sikorskiego 12. Z kolei linia zmierzająca w kierunku ulicy Lubelskiej również rozpocznie kurs z tego miejsca, a więc przystanku Powstańców Warszawy/Rejtana. Warto dodać, że na czas nadchodzących prac związanych z układaniem ostatnich warstw nawierzchni asfaltowej na ulicy Matysowskiej, całkowicie wstrzymano kursowanie linii nr 48.