Nowa ławka „Z polską flagą” pojawiła się na rzeszowskich bulwarach

Osoby spacerujące po rzeszowskich bulwarach oraz osoby regularnie śledzące media społecznościowe mogły zauważyć, że na bulwarach w Rzeszowie pojawiła się nowa instalacja. Jest to ławka, która posiada podstawę oraz nietypową obudowę w kształcie obrysu państwa polskiego. Co to za instalacja oraz kto stoi za sfinansowaniem tej nietypowej instalacji?

Nowy obiekt na rzeszowskich bulwarach

Obiekt, ponieważ tak należy nazwać ławkę z całym dodatkowym obudowaniem, znajduje się w pobliżu pomnika Staszka Nitki. Niektórzy twierdzą, że obiekt ten spełnia zadanie patriotyczno-wypoczynkowego. W końcu jest to ławka, która znajduje się w obudowie przypominającej obrys granic państwowych. Niewątpliwie jednak wszystkich zadziwił regulamin, który znajduje się przy obiekcie.

Według regulaminu dowiadujemy się, że np. na ławce jednocześnie może znajdować się maksymalnie 3 osoby. Ponadto obciążenie łącznie nie może być większe niż 225 kg. Ponadto na ławce mogą znajdować się jedynie osoby powyżej 6 roku życia. Nie można także w tym miejscu spożywać alkoholu oraz palić papierosów.

Regulamin regulaminem, jednak wielu mieszkańców zastanawia się przede wszystkim jaki był koncept oraz sens tego projektu. W całej sprawie zdążył wypowiedzieć się już prezydent Rzeszowa, a więc Konrad Fijołek. Zaznaczył on, że miasto nie ma nic wspólnego z ławką. Kto zatem stoi za nową instalacją na rzeszowskich bulwarach, która wzbudza tak dużo emocji wśród mieszkańców i internautów? Być może w najbliższych dniach uda nam się to ustalić.