Nowy basen przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie już otwarty

W czwartek, dnia 1 grudnia po raz pierwszy będzie można skorzystać z nowego basenu przy ulicy Matuszczaka w Rzeszowie. Otwarcie nowego obiektu wodnego na pewno zainteresuje wielu pasjonatów pływania. Warto dodać, że nowy basen jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w całej Europie.

Otwarcie nowoczesnego basenu w Rzeszowie

Basen jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Co znajdziemy na terenie obiektu? Jako, że nowa pływalnie w mieście jest jedną z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie, to na pewno wiele osób będzie zadowolonych z tego co można tam znaleźć. Przede wszystkim użytkownicy będą mogli skorzystać z pływalni, ale nie tylko. Warto dodać, że w obiekcie znajdują się także dodatkowe akcesoria, które np. umożliwiają wykonanie profesjonalnych treningów skoczkom do wody i to niezależnie od kategorii wiekowych. Wszystko za sprawą dostępnych na terenie obiektu trampolin. Znajdujące się tam trampoliny występują tam w rozmiarach 1 m i 3 m. Oprócz tego są tam także specjalne wieże o wysokości 5 m, 7,5 m, a także 10 m.

Dodajmy, że na nowoczesnej pływalni w Rzeszowie możliwe będą także do zorganizowania treningi Kadry Narodowej Seniorów i Juniorów w skokach do wody.

Czym jeszcze wyróżnia się nowy basen?

Oprócz tego na nowej rzeszowskiej pływalni mają odbywać się regularne zajęcia lokalnych klubów sportowych pływackich. Dzięki temu, że na terenie obiektu znajduje się aż dwanaście torów o długości 25 metrów, to treningi powinny być na znacznie wyższym poziomie niż dotychczas. Amatorzy pływania także ucieszą się na informacje o samym basenie, który ma od 1,8 do 5 metrów głębokości. W ten sposób można nawet nurkować, czy też grać w piłkę wodną.