Ciekawa praca, dobre wynagrodzenie, pewne zatrudnienie – technik chłodnictwa i klimatyzacji

Branża chłodnicza rozwija się w szybkim tempie. Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne.

Zanim urządzeni trafi do sprzedaży, ktoś musi je zaprojektować i wyprodukować. Kolejny etap to sprzedaż i montaż. W końcu ktoś też musi zajmować się konserwacją i naprawą. To zadania dla specjalisty od chłodnictwa i klimatyzacji. Jak nim zostać?

Trzy korzyści z dyplomu

Dyplom technika chłodnictwa i klimatyzacji to przepustka do pracy na różnych stanowiskach i przede wszystkim pewność pracy. Zawód należy do przyszłościowych, rynek wchłonie nowych fachowców. Ponieważ techników chłodnictwa i klimatyzacji brakuje, pracodawcy dbają o pracowników, a to pewność zatrudnienia.

Kolejna korzyść z dyplomu, gdy ukończony zostanie kurs technik klimatyzacji i chłodnictwa, to ciekawa praca. Może być to serwis klimatyzacji albo posada przedstawiciela handlowego dla firmy produkującej urządzenia chłodnicze. Inne perspektywy to: fabryki, sklepy, warsztaty samochodowe. Praca, bez względu na stanowisko, to codzienne wyzwania i styczność z nowoczesną technologią.

Trzecia korzyść z dyplomu to po prostu rzecz banalna, aczkolwiek jedna z najważniejszych w życiu, czyli dobre pieniądze. Technik chłodnictwa i klimatyzacji znajduje zatrudnienie na różnych stanowiskach i w różnych branżach. Wysokość wynagrodzenia zależy między innymi od stanowiska i miejsca pracy. Znaczenie ma również dyplom – a dokładanie, jaka szkoła go wydała. Nie da się ukryć, że dziś dla pracodawców duże znaczenie ma ukończona szkoła.

Jak zostać specjalistą od temperatury?

Od niedawna w tym kierunku kształcą szkoły średnie, technika. Natomiast osoby dorosłe, 18+, bez względu na poziom wykształcenia zdobędą kwalifikacje do wykonywania zawodu na kursie w szkole dla dorosłych. Świetnym przykładem jest https://www.viessmann.ovh/. Jest to Szkoła Partnerska Viessmann, ceniona przez pracodawców. Jako jedyna współpracuje z producentem urządzeń. Dzięki temu słuchacze praktykują na nowoczesnej technologii.

Dodatkowym atutem kursu są uprawnienia do montażu urządzeń marki Viessmann. Wystarczy zapisać się na zajęcia poza kursem. Nie pociągają one za sobą żadnych kosztów, a kończą się cennym certyfikatem.

Kurs technika chłodnictwa i klimatyzacji trwa w Szkole Partnerskiej Viessmann 1,5 roku i składa się z dwóch kwalifikacji. Każda z nich kończy się egzaminem państwowym. Co ważne, dokumenty wydawane są również w formie akceptowanej w całej Unii Europejskiej. Jak wiadomo, polscy fachowcy są cenieni poza granicami kraju. Takie papiery mogą się przydać.

Nabór na nowy semestr już się rozpoczął. Nie ma znaczenia, jakie masz wykształcenie. Liczy się chęć do nauki. Wypełnij wstępne zgłoszenie na stronie Szkoły Partnerskiej Viessmann, nie czekaj, liczy się kolejność zgłoszeń.