Twórcy kultury w Rzeszowie mogą otrzymać dofinansowanie z urzędu miasta

Przed wielką szansą na dodatkowe środki finansowe stoją wszyscy twórcy kultury z Rzeszowa. Urząd miasta postanowił przeznaczyć pieniądze na dofinansowanie organizacji związanych z kulturą. Mowa chociażby o naukowcach, społecznikach i artystach, ale nie tylko.

Organizacje pozarządowe z szansą na dofinansowanie z urzędu miasta

Tak naprawdę środki finansowe od Urzędu Miasta Rzeszów, które przeznaczone są na rozwój kultury, trafić mogą do jakiejkolwiek organizacji pozarządowej z Rzeszowa. Organizacja ta musi działać na rzecz sztuki, kultury, czy też ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, oczywiście musi być prowadzona na rzecz mieszkańców miasta Rzeszów. Przykładowo może to być niepubliczna galeria sztuki, teatr lub też scena muzyczna.

Zainteresowani mogą skorzystać z dofinansowania, o ile wezmą udział w konkursie. Oferty składać można aż do wtorku, dnia 10 stycznia. Warto dodać, że muszą być złożone w formie papierowej. Dokumenty związane z tą sprawą można składać do punktu kancelaryjnego Urzędu Miasta Rzeszów bądź też do sekretariatu Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Rzeszowa.