Kolejne osoby z Rzeszowa oszukane metodą „na wnuczka”

Niestety, ale oszuści nie zwalniają tempa. W ostatnim czasie doszło do kolejnych oszustw metodą „na wnuczka’. Co wiadomo na ten temat?

Trzy osoby z Rzeszowa oszukane metodą „na wnuczka”

Okazuje się, że w ostatnim czasie ofiarami oszustów padły aż trzy kobiety z Rzeszowa. Jedną z nich jest kobieta w wieku 62 lat. Odebrała ona telefon domowy, na który dzwonił numer zastrzeżony. Po odebraniu telefonu usłyszała ona od oszusta podającego się za jej syna, że po spowodowaniu wypadku musi on uiścić kaucję, aby uniknąć kary. Kobieta w ten sposób straciła ponad 130 tysięcy złotych, ponieważ oddała je oszustowi.

Kolejną oszukaną osobą w ostatnim czasie jest 87-letnia kobieta. Tutaj również seniorka odebrała telefon stacjonarny i usłyszała, że rozmawia ze swoją córką, która uległa wypadkowi. Tutaj również kobieta miała wpłacić kaucję, aby uchronić córkę przed więzieniem. Kobieta rzeczywiście w to uwierzyła i przekazała reklamówkę z pieniędzmi nieznanemu mężczyźnie, który zapukał do drzwi. W ten sposób straciła 80 tysięcy złotych.

Do trzeciego oszustwa doszło w podobny sposób. Tutaj również 80-letnia kobieta odebrała telefon stacjonarny, a następnie dowiedziała się w taki sam schemat co przy wcześniejszych oszustwach, że musi przekazać pieniądze, aby uchronić swoją córkę. Kobieta rzeczywiście w to uwierzyła i przekazała ponad 12 tysięcy złotych.

Warto uświadamiać seniorów i swoich bliskich, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy, ponieważ jest to zwykłe oszustwo. Jakikolwiek podejrzany telefon tego typu należy po prostu zgłaszać na policję i jak najszybciej zawiadomić najbliższe osoby o zaistniałej sytuacji.