Szkoła Podstawowa nr 13 na osiedlu Staromieście zostanie rozbudowana

Już niedługo Szkoła Podstawowa nr 13 w Rzeszowie będzie wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą przebudowy tego obiektu. Prace modernizacyjne już się rozpoczęły. Szacuje się, że modernizacja szkoły wyniesie ponad 17,5 milionów złotych, a termin zakończenia tej inwestycji to czerwiec 2024 roku.

Przebudowa Szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie

Prace przy rzeszowskiej prace już trwają. Na ten moment pracownicy firmy wykonawczej zajmują się fundamentami oraz instalacjami, które znajdują się w podziemiu. Łącznie przebudowa będzie się składać z trzech etapów. Na samym początku wyremontowane zostaną podziemia, gdzie znajduje się m.in. kuchnia. Pracownicy zajmą się także stworzeniem nowego układu pomieszczeń, dzięki czemu powstanie przestronna szatnia dla 300 uczniów, a także spora jadalnia.

Warto dodać, że powodem rozpoczęcia prac modernizacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 13 jest przede wszystkim coraz większa mieszkańców w tym regionie. Z każdym kolejnym rokiem w tym regionie przybywa nowych budynków i potrzeba po prostu większej placówki edukacyjnej.