Na budynku rzeszowskiej parafii pojawiły się namalowane napisy

Do niecodziennej sytuacji doszło ostatnimi dniami w Rzeszowie. Otóż budynek należący do parafii pw. bł. ks. Popiełuszki został popisany. Pojawiły się na nim różnego rodzaju namalowane napisy.

Namalowane napisy na ścianie budynku należącego do parafii

Wielu mieszkańców Rzeszowa zdziwiło się, gdy w ostatnich dniach na elewacji budynku rzeszowskiej parafii pw. bł. ks. Popiełuszki pojawiły się różnego rodzaju hasła. Wśród napisów, które pojawiły się na ścianach budynku są m.in. takie jak „Srebrniki Czarnka”, „Wstyd”, „Willa plus”, czy też „Okradacie dzieci”. Warto dodać, że napisy zapewne nie są przypadkowe, ponieważ to właśnie w tym budynku znajduje się i funkcjonuje fundacja. I jest to fundacja, która w poprzednim roku otrzymała środki finansowe od ministra edukacji i nauki, a więc Przemysława Czarnka. Było to pieniądze w wysokości pół miliona złotych.

Na ten moment nie wiadomo kto stoi za namalowaniem wyżej wymienionych haseł. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo. Warto przypomnieć, że takie działanie jest niszczeniem mienia, za które grozi kara pozbawienia wolności wynosząca od trzech miesięcy do pięciu lat. Więcej informacji w tej sprawie powinno pojawić się w najbliższym czasie, o czym postaramy się poinformować.