Pobyt w izbie wytrzeźwień w Rzeszowie będzie kosztował więcej

Wzrosną ceny za pobyt w rzeszowskiej izbie wytrzeźwień. Wszystko za sprawą głosowania, które ostatnio odbyło się wśród radnych miasta. Na ostatniej radzie miasta przegłosowano, że pobyt w izbie wytrzeźwień będzie droższy o 50 złotych.

Wzrost stawki za pobyt w izbie wytrzeźwień

Obecnie osoby, które trafią do izby wytrzeźwień muszą liczyć się z kosztami w wysokości 343 złotych. Już od połowy kwietnia cena ta jednak znacząco wzrośnie. Ma bowiem wynosić aż 393 złotych. Jaki jest powód wprowadzenia podwyżki? Wyjaśnia to dyrektor rzeszowskiej izby. Mówi on, że jest to spowodowane przede wszystkim kosztami, które są coraz wyższe. Rzeszowska izba wytrzeźwień musi płacić coraz więcej pieniędzy za ogrzewanie, energię elektryczną, czy też musi więcej przeznaczać na wynagrodzenia pracowników, a przede wszystkim lekarza, który musi się znajdować na izbie i to całodobowo.

Warto dodać, że rzeszowska izba wytrzeźwień liczy 31 miejsc. Tylko w zeszłym roku z izby wytrzeźwień w Rzeszowie skorzystało ponad 5 tysięcy osób. Każda osoba, która trafi do izby ma zapewnione piżamę, łóżko oraz wodę do picia lub herbatę.