Czy warto skorzystać z pomocy terapeuty?

Każdego roku coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Te wcale nie muszą oznaczać poważnych chorób. Niestety ogromny pęd, ilość zadań do wykonania oraz brak czasu wolnego przyczyniają się do zaburzeń emocjonalnych, które mogą mieć doskonałe podłoże do rozwoju depresji. Jak radzić sobie w takim przypadku i gdzie szukać pomocy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

  • Psychoterapeuta Rzeszów — gabinety psychoterapii
  • Psychoterapia indywidualna osób dorosłych
  • Terapia dostosowana do potrzeb pacjenta
  • Terapia małżeńska Rzeszów — terapia dla par

Psychoterapeuta Rzeszów — gabinety psychoterapii

Zaburzenia psychiczne i emocjonalne wcale nie są w dzisiejszych czasach odosobnionym zjawiskiem. Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych i zdaje sobie sprawę z konieczności szukania pomocy u specjalisty. Dzięki temu w gabinetach psychoterapeutów leczone są nie tylko zaburzenia nerwicowe pojawiające się pod wpływem presji wynikającej z wykonywania obowiązków zawodowych, czy spełniania oczekiwań społecznych.

Coraz więcej osób decyduje się leczyć zaburzenia lękowe, czy zaburzenia odżywiania, które swój początek mają jeszcze we wczesnym dzieciństwie. Wiele osób nie zdaje sobie wciąż sprawy z tego, że wiele zaburzeń oraz problemów w dorosłym życiu wynika z nieprzepracowanych traum z okresu dzieciństwa i czesnego dorastania. Proponowany psychoterapeuta (psychoterapeuta rzeszów) z pewnością pomoże dokładnie zlokalizować problem, a następnie umiejętnie kieruje pacjentem, by ten poprawił swoją sytuację psychiczną i nauczył się na nowo władać swoim umysłem.

Psychoterapia indywidualna osób dorosłych

Decydując się na spotkania z psychoterapeutą, należy zdawać sobie sprawę  tego, że spotkania toczone są w zamkniętej relacji pacjent-pychoterapeuta. To pozwala na stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której osoba potrzebująca nie musi obawiać się opinii innych i ewentualnej eskalacji opowiadanych błędów.

Gabinet psychoterapii zlokalizowany w Rzeszowie, to miejsce, w którym uzyskasz pomoc z zakresu doraźnej interwencji w sytuacji kryzysowej. Ta może wynikać z gwałtownych zmian życiowych, nagłych zdarzeń, które negatywnie wpływają na twoje samopoczucie lub powolnie pojawiających się zmian, które z biegiem czasu zaczynają cię przytłaczać. Regularne spotkania nie tylko pozwolą ci uporządkować chaos, który czuje wewnątrz, ale również nauczą panować nad emocjami oraz umożliwią dostrzeganie tych samych sytuacji z zupełnie innej perspektywy.

Terapia dostosowana do potrzeb pacjenta

Istotne jest, że wszystkie spotkania dopasowywane są do potrzeb oraz sytuacji życiowych pacjenta. W poszczególnych wizytach najważniejsze jest zrozumienie problemu i znalezienie ich źródła nie tylko przez samego terapeutę, ale również pacjenta. W ten sposób można skutecznie zapanować nad pojawiającymi się przeszkodami, oraz całkowitą przemianą, która ma skutkować lepszym samopoczuciem i licznymi, pozytywnymi zmianami.

Terapia małżeńska Rzeszów — terapia dla par

Chroniczne zmęczenie, problemy zawodowe, oraz rak akceptacji siebie i swoich działań może negatywnie wpływać nie tylko na ciebie, ale również na twojego partnera Z myślą o wszystkich związkach, które przezywają kryzys, stworzona została terapia dla par. To spotkania, podczas których wraz z terapeuta możecie omówić swoje problemu, wymienić spostrzeżenia oraz poznać punkt widzenia partnera. Wszystko po to, by jeszcze lepiej zrozumieć siebie nawzajem, zaakceptować różnice i nauczyć się cieszyć ze swojego wzajemnego towarzystwa.