Jest wyrok dla mężczyzny, który tasakiem odciął dłoń 21-latka

45-letni mężczyzna został skazany na karę ośmiu lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Wszystko wskutek zdarzenia, do którego doszło w 2021 roku. To właśnie wtedy sprawca tasakiem odciął dłoń 21-letniego mężczyzny.

Mężczyzna w wieku 45 lat skazany na 8 lat i 2 miesiące pozbawienia wolności

Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Lipy w Leżajsku w województwie podkarpackim. Sprawca zdarzenia po dokonaniu czynu, jak gdyby nigdy nic odjechał z miejsca zdarzenia. Do jego zatrzymania doszło jeszcze tego samego dnia, kilka później po zdarzeniu. Podczas zatrzymania mężczyzny znaleziono przy nim również narkotyki. Teraz mężczyzna został skazany. Wyrokiem sądu z 5 kwietnia 2023 roku mężczyzna został pozbawiony wolności na okres 8 lat za odcięcie dłoni tasakiem innemu mężczyźnie oraz 2 miesięcy za posiadanie narkotyków. Wyrok jest nieprawomocny.

Podczas czytania wyroku podkreślono, że sprawca dokonał czynu z pełną premedytacją, a przynajmniej miał świadomość tego, że zrobi pokrzywdzonemu ogromną krzywdę. Celem jego działania nie było zastraszenie, co miało wpływ na ostateczny wyrok sądu. Dodajmy, że prokurator zażądał kary 10 lat pozbawienia wolności dla 45-letniego sprawcy.