Na rzeszowskim Rynku pojawiły się już letnie ogródki

Ogródki letnie zawsze przyciągają mnóstwo osób, które relaksują się i spotykają ze znajomymi na świeżym powietrzu. W tym roku pierwsza okazja do spędzenia czasu w ogródkach letnich na rzeszowskim Rynku będzie już w najbliższą sobotę, dnia 15 kwietnia.

Ogródki letnie na Rynku czynne od 15 kwietnia

Restauratorzy zaczęli już od kilku dni wystawiać stoły, krzesła i parasole. Już od soboty, dnia 15 kwietnia, zaczną oni przyjmować pierwszych gości na zewnątrz. Warto dodać, że w tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, pojawią się 33 ogródki. Każdy z nich będzie liczył mniej więcej 54 mkw. Na Rynku panował będzie wspólny wystrój ogródków letnich. Restauratorzy muszą zastosować się specjalnych wymogów, jakimi są parasole w kolorze ecru. Poza tym wszelkie krzesła, stoliki i fotele znajdować będą mogły się jedynie na wykładzinie w kolorze zielonym. Co więcej, specjalny wymóg dotyczy również żywych kwiatów. Mają one być strojone jedynie dekoracjami w postaci żywych kwiatów.

W zależności od panującej pogody w tym roku, sezon na ogródki letnie w Rzeszowie ma potrwać do końca września. Jeśli pogoda dopisze, możliwe jest przedłużenie tego okresu o jeszcze jeden miesiąc.