Jak sprawnie dojechać w Bieszczady? Zaplanuj podróż z wyprzedzeniem

Każdego roku w Bieszczady zjeżdżają tysiące turystów szukający wytchnienia, ucieczki od zgiełku miasta czy okazji do spróbowania swoich sił na górskim szlaku. Choć infrastruktura turystyczna jest tu rozwinięta i nie brakuje miejsc noclegowych, sklepów czy gastronomii, sprawny dojazd w ten zakątek Polski może czasem być kłopotliwy, zwłaszcza gdy twoja baza zlokalizowana jest raczej w mniejsze, bieszczadzkiej miejscowości. Jak zorganizować transport, aby zaoszczędzić sobie stresu, nerwów czy dyskomfortu?

Opcja pierwsza i najlepsza: dojazd samochodem

W przypadku wyjazdu w Bieszczady jest to najwygodniejsza, najszybsza i najsprawniejsza opcja. Oczywiście jeśli dysponujesz własnym pojazdem. A co jeśli nie chcesz rezygnować z niezależności, ale nie masz auta? Z pomocą przychodzą wówczas wypożyczalnie. Jeśli chodzi o Rzeszów, wynajem samochodów jest tam prowadzony m.in. przez firmę Panek Rent a Car.

Stolica Podkarpacia to większe miasto, które znajduje się najbliżej Bieszczad i wynajem auta właśnie tutaj na bardzo korzystnych warunkach to świetne rozwiązanie. Do samego Rzeszowa bez trudu dostaniesz się pociągiem, a stąd czeka cię już komfortowa podróż, nawet jeśli twoim celem jest mała chatka w bieszczadzkim lesie.

Opcja druga: pociąg, ale nie wszędzie

Trudności może sprawiać fakt, że nie do każdej bieszczadzkiej miejscowości dojeżdża kolej. Jeśli wyruszasz w Bieszczady z drugiego końca Polski, musisz zwykle liczyć się także z kilkoma przesiadkami (zwykle w Rzeszowie i Sanoku). Osoby podróżujące pociągiem w Sanoku przesiadają się zwykle na autobus w kierunku takich miejscowości, jak Ustrzyki, Cisna, Solina czy Lutowiska.

Opcja trzecia: autobus – długo, ale do celu

Niemal z każdego miasta Polski można wyruszyć w Bieszczady autobusem lub autokarem. Nierzadko taka podróż wiąże się z przesiadkami, ale większe ośrodki oferują dobre i komfortowe połączenia bezpośrednie z sercem tego pasma górskiego. A co, jeśli twój nocleg leży na uboczu, a autobus kończy trasę w konkretnej miejscowości? Na terenie Bieszczad, według regularnego rozkładu kursują małe busiki. Dzięki nim dostaniesz się w nawet najodleglejszy zakątek.

Jak najlepiej podróżować w Bieszczady? Nie ma to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od twoich potrzeb oraz możliwości. A może marzy ci się podróżnicza przygoda z prawdziwego zdarzenia? Wypróbuj stary, dobry autostop! Może zawrzesz przy okazji ciekawą znajomość z innym pasjonatem górskich wędrówek?