Wakacje — czas relaksu i zabawy

Wakacje bez bodaj krótkiego wyjazdu to dla wielu osób nie wakacje. Lato sprawia, że chcemy ruszyć się z domu, korzystać z pięknej pogody i wolnego czasu. Gdzie wyjechać na wakacje z dziećmi – to pytanie zadaje sobie wiele rodzin. Wbrew pozorom odpowiedź na nie wcale nie jest prosta, a dzieci są bardzo wymagającymi turystami.

Dzieci na wakacjach – jakie miejsca wybrać

Czy dzieci będą się cieszyć, jeśli wyjadą „gdziekolwiek”? Niekoniecznie. Najmłodsi to turyści, którzy po pierwsze dość szybko się nudzą, a po drugie szybciej odczuwają zmęczenie. Jeśli planujemy wyjazd z dziećmi, warto zaplanować go tak, by zawierał sporo aktywności, a zwiedzanie przeplatane było rekreacją i zabawą.

Oczywiście to Rodzice najlepiej znają własne dzieci i ich zainteresowania, ale jest sporo pewniaków, które sprawdzą się w większości przypadków. Jednym z nich jest woda. Morze, jeziora, a nawet wizyta w Aquaparku to coś, co dzieci uwielbiają. Nie chodzi tylko o jakieś zaawansowane pływanie, ale o możliwość brodzenia, zabawy w płytkiej wodzie czy po prostu chlapania się przy brzegu.

Dzieci świetnie czują się w miejscach, które można poznawać w aktywny sposób. Przez dotykanie, zabawę czy próbowanie różnych działań. Dlatego w czasie wakacji warto zaplanować wizytę w parku tematycznym, centrum nauki czy nawet na wyposażonej w pomoce ścieżce przyrodniczej. Wykonywanie zadań daje duże zaangażowanie dzieci w zabawę. Świetnym pomysłem na tego typu rozrywkę są gry terenowe i questy. Wiele z nich dostępnych jest w Internecie do bezpłatnego pobrania np. ze stron gminnych.

Wakacyjna rozrywka – z dzieckiem w Parku Rozrywki

Podczas wakacji z dziećmi nie może zabraknąć zabawy. A ta na najwyższym poziomie czeka w samym centrum Małopolski, w Energylandii. Ten największy Park Rozrywki w Polsce składa się z kilku zróżnicowanych stref, które będą odpowiednie dla Gości w różnym wieku, od maluchów, po rodziców, a nawet dziadków. Roller coastery, nieco wolniejsze kolejki, karuzele, widokowe koło Wonder Wheel i mnóstwo innych atrakcji to dopiero początek. Energylandia to także działający latem Water Park, gdzie można spędzić wspaniały czas na wodnych rozrywkach. W końcu to największy otwarty park wodny w Polsce.

Jeśli obawiasz się tłoku i kolejek w Energylandii, przestań się martwić. Przede wszystkim atrakcji jest tyle, a powierzchnia Parku tak duża, że tłok nie jest aż tak odczuwalny. Ponadto możesz skorzystać z opcji Fast Pass w ramach biletu, co pozwala na szybkie wejście na niektóre, najbardziej oblegane atrakcje. Co ważne w przypadku Fast Pass Energylandia cena nie zmienia się. Opcja ta dostępna jest w ramach każdego biletu. Wystarczy ją aktywować.

Pobyt w Energylandii można połączyć z noclegiem w sąsiednim Western Camp. To kompleks wypoczynkowy stylizowany na Dziki Zachód. Dla dzieci nocleg w indiańskim tipi lub w wozie osadników będzie dalszą częścią niesamowitej wakacyjnej przygody.