Nowe osiedle negocjuje niższe opłaty za zarządzanie z zarządcą

Mieszkańcy nowo powstałego osiedla Novej Granicznej spotkali się po raz pierwszy z zarządcą w celu omówienia wspólnych spraw. Chociaż na spotkanie przyszło jedynie kilkanaście procent z nich, udało im się wybrać swoich reprezentantów i wynegocjować obniżkę stawki za zarządzanie nieruchomościami z 70 groszy do 60 groszy za metr kwadratowy. Aby ustalona stawka stała się oficjalna, musi zostać przegłosowana większością mieszkańców podczas uchwały dotyczącej planów na rok 2023.

Adam Moczulski, zarządca wspólnoty mieszkaniowej „Sportowa 2b” w Rzeszowie, pomaga mieszkańcom Novej Granicznej w kwestii obniżenia kosztów utrzymania wspólnoty mieszkaniowej, jednocześnie dbając o utrzymanie wysokiej jakości usług. Czynsz za 66-metrowe mieszkanie na osiedlu „Sportowa 2b” wynosi jedynie 556 złotych, co czyni tę wspólnotę najtańszą w mieście.

W rozmowie z Nowinami, Moczulski przedstawia propozycje działań, które mogą pomóc w redukcji kosztów wspólnoty mieszkaniowej. Zwraca uwagę na fakt, że jednym z głównych wydatków są opłaty za energię elektryczną, ogrzewanie, utrzymanie czystości oraz konserwację nieruchomości. Dlatego warto rozważyć wymianę istniejących źródeł energii, szczególnie w przypadku starszych budynków, na bardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązania, takie jak panele słoneczne, pompy ciepła czy kolektory słoneczne. Tego rodzaju inwestycje mogą przyczynić się do znacznego obniżenia kosztów utrzymania wspólnoty mieszkaniowej.