Niezwykłe wydarzenie kulturalne w Rzeszowie: Europejski Stadion Kultury

Miasto Rzeszów już wkrótce stanie się gospodarzem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. W dniach 23-25 czerwca na terenie miasta odbędzie się Europejski Stadion Kultury, największy i jeden z najbardziej interesujących festiwali muzycznych w regionie. Oprócz bogatej oferty muzycznej, uczestnicy będą mogli wziąć udział w projektach interdyscyplinarnych łączących różne dziedziny sztuki, takie jak teatr, fotografię, film czy sztuki wizualne.

Serce festiwalowego programu stanowią właśnie projekty interdyscyplinarne, które mają na celu przekroczenie tradycyjnych barier pomiędzy poszczególnymi dziedzinami oraz odkrywanie nowych perspektyw twórczych. W ramach tych projektów zostaną zaprezentowane instalacje artystyczne, warsztaty teatralne, pokazy multimedialne czy animacje dedykowane dzieciom.

Najbardziej oczekiwane przez publiczność wydarzenie to Koncert Główny Europejskiego Stadionu Kultury, który co roku przyciąga ogromną liczbę widzów. Tym razem odbędzie się on w Parku Sybiraków (23 czerwca, od godziny 20:00 do 23:30) i będzie transmitowany na żywo w telewizji TVP2.

Imprezę zainauguruje Koncert Otwarcia, którego celem jest promocja młodych i utalentowanych artystów, którzy dzięki swoim zdolnościom odnoszą sukcesy na polskiej scenie muzycznej. W ramach tegorocznej edycji festiwalu wystąpi między innymi Daria ze Śląska, będąca wschodzącą gwiazdą rodzimej sceny muzycznej.