Zatrzymanie sprawcy uszkodzeń samochodów w Boguchwale

W miejscowości Boguchwała, funkcjonariusze policji zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o celowe niszczenie samochodów. Miał on dokonać uszkodzeń pięciu pojazdów od grudnia 2022 roku aż do maja bieżącego roku. Podejrzany został postawiony przed zarzutami, a za popełnione przestępstwo uszkodzenia mienia grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Na początku grudnia 2022 roku, policja z Boguchwały otrzymała pierwsze zawiadomienie dotyczące uszkodzenia samochodu. Z treści zgłoszenia wynikało, że nieznana osoba zarysowała pokrywę silnika w aucie marki Audi A3. Wartość strat oszacowano na 1000 złotych.

W lutym tego samego roku, do komisariatu zgłosił się kolejny poszkodowany – mieszkaniec Boguchwały i właściciel Volkswagena Passata. W tym przypadku, sprawca zdewastował drzwi, pokrywę silnika oraz błotniki samochodu. Straty oceniono na kwotę 3000 złotych.

Początkowo dwa wspomniane postępowania zostały umorzone, ponieważ nie udało się ustalić sprawcy. Sytuacja zmieniła się jednak, gdy w marcu właściciel Audi A3, którego pojazd został uszkodzony w grudniu 2022 roku, zgłosił ponowne uszkodzenie swojego samochodu. Wówczas funkcjonariusze zorientowali się, że te zdarzenia nie mogą być przypadkowe. Tym razem straty były znacznie wyższe i wynosiły aż 12 000 złotych.