Dawid Olejarka opuszcza Stal Rzeszów i dołącza do Wisły Kraków

Dawid Olejarka, 21-letni pomocnik, zakończył swój udział w drużynie Stali Rzeszów i przeniósł się do Wisły Kraków, podpisując trzyletnią umowę.

Przez ostatnie lata Olejarka był zawodnikiem Stali Rzeszów, jednak teraz nastąpiła zmiana klubu na rzecz Wisły Kraków. Umowa, którą zawarł z nowym zespołem, będzie obowiązywała aż do 30 czerwca 2026 roku.

Olejarka grał w Stali Rzeszów od 2020 roku. W sezonie 2021/2022 został wypożyczony do Radomiaka Radom w rundzie wiosennej, ale niestety doznał kontuzji i nie udało mu się zadebiutować w Ekstraklasie.

Po powrocie do Stali Rzeszów latem, w ostatnim sezonie piłkarz wystąpił 36 razy na boisku Fortuna 1 ligi. Zdobył on również 6 goli oraz zapisał na swoje konto 4 asysty.

Stal Rzeszów poinformowała o transferze na swojej stronie internetowej, wyjaśniając, że zawodnik otrzymał ofertę od Wisły Kraków i chciał zmienić klub, a Stal Rzeszów nie zamierzała stanąć na drodze jego dalszego rozwoju. W związku z tym, klub porozumiał się z krakowianami w sprawie transferu definitywnego, który ostatecznie się odbył, i Dawid Olejarka dołączył do „Białej Gwiazdy”.