Podkarpacka policja zapowiada zwiększone działania podczas wakacji 2023

Na przestrzeni tegorocznych wakacji, podkarpacka policja planuje intensyfikację działań na terenie regionu. Więcej funkcjonariuszy pojawi się w miejscowościach takich jak Polańczyk, nad Zalewem Solińskim oraz nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Na pozostałych kąpieliskach podkarpackich również można spodziewać się zwiększonych patroli.

Oprócz tego, przedstawiciele służb zapowiadają przeprowadzenie kontroli w miejscach, gdzie oferowany jest alkohol. Planowane są także wizyty na koloniach i półkoloniach w celu prowadzenia działań prewencyjnych związanych ze zagrożeniami wynikającymi z korzystania z internetu. Co więcej, liczne patrole na drogach regionu mają dodatkowo przyczynić się do bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.

Podczas spotkania z dziennikarzami na briefingu, st. asp. Jerzy Ossoliński z Wydziału Prewencji, nadkom. Renata Bednarska z Wydziału Ruchu Drogowego oraz kom. Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, omawiali tematykę zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Szczególną uwagę zwracali na kwestie bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności nad wodą oraz odpowiedniego zachowania podczas wypoczynku. Przedstawiciele policji przedstawili również charakterystykę swoich działań planowanych w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2023”.