Nowa hala sportowa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie

Po zakończeniu wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 znajdującej się na osiedlu Przedmieście w Łańcucie będą mogli korzystać z nowoczesnej hali sportowej, która zapewni im znacznie lepsze warunki do nauki i zabawy niż dotychczas. Obiekt, który powstał przy szkole, został wyposażony we wszelkie niezbędne udogodnienia.

Nowo wybudowana hala sportowa oferuje pełnowymiarowe boisko oraz zaplecze sanitarne, w tym prysznice i toalety przystosowane również dla osób z niepełnosprawnościami. Jak podkreśla burmistrz Łańcuta, Rafał Kumek, wcześniej uczniowie korzystali z sali o powierzchni zaledwie 80-90 metrów kwadratowych, a teraz mają do dyspozycji o wiele większą przestrzeń. 29 czerwca zaplanowany jest ostateczny odbiór obiektu.

W hali sportowej znajduje się również mini trybuna, która pomieści od 150 do 200 widzów na miejscach siedzących. Jedną z najbardziej atrakcyjnych części obiektu jest profesjonalna ścianka wspinaczkowa. Uczniowie będą mieli możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych, takich jak futsal, piłka ręczna, piłka siatkowa czy koszykówka.