Mężczyzna oskarżony o włamanie, kradzież i uszkodzenie mienia w Głogowie Małopolskim

Mężczyzna w wieku 43 lat został oskarżony o uszkodzenie mienia i kradzież po tym, jak włamał się do sklepu w Głogowie Małopolskim w niedzielę. W wyniku zniszczenia drzwi dostał się do wnętrza budynku, skąd zabrał towar o wartości prawie 350 złotych. Zatrzymano go kilka godzin później przez funkcjonariuszy policji, a teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje czyny przed sądem.

Włamanie do jednego z miejscowych sklepów miało miejsce w niedzielę, 18 czerwca. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia i ustalili, że sprawca naruszył drzwi wejściowe oraz uszkodził szklaną obudowę wiatrołapu. Następnie wszedł do środka, skąd ukradł cztery butelki alkoholu różnych marek oraz dwie paczki papierosów, po czym opuścił budynek.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie śladów oraz analizę nagrań z kamer monitoringu, na podstawie których ustalili rysopis sprawcy. Rozpoczęli poszukiwania, które zakończyły się sukcesem około godziny 21. Na terenie głogowskiego rynku zauważyli mężczyznę, który odpowiadał ustalonemu wcześniej rysopisowi podejrzanego o włamanie.