Artformats: Miejsce spotkań artystów i amatorek sztuki rysunku w Rzeszowskich Piwnicach

Rzeszowskie Piwnice stają się coraz bardziej popularnym miejscem dla entuzjastów rysunku, którzy regularnie gromadzą się na kolejnych spotkaniach organizowanych przez Artformats. To nie tylko doświadczeni artyści, ale również osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rysowaniem mają okazję spróbować swoich sił w dynamicznym procesie rysowania modela na czas. Sesje rysunkowe są cykliczne i odbywają się z niezmienną częstotliwością – każdego ostatniego środę miesiąca.

Spotkania cieszą się zainteresowaniem zarówno stałych uczestników, jak i osób, które decydują się pojawić po raz pierwszy. Każde z tych warsztatów ma na celu stworzenie unikalnej atmosfery twórczej, a różnorodność wynika między innymi z faktu, że na każdym z nich pozuje inny model lub modelka.

Artyści mają do dyspozycji trzy godziny na realizację swoich prac. Czas ten został podzielony na trzy sekcje, każda z nich zapewniająca inny rytm pracy. W pierwszej godzinie model zmienia pozycję co pięć minut, co pozwala na szybkie szkice i ćwiczenie dynamiki rysunku. Druga godzina to już dłuższe sesje, gdyż model pozostaje w jednej pozie przez dziesięć minut. Trzecia, ostatnia godzina, to najdłuższa sesja z modelem – tutaj artysta ma około dwudziestu minut na wykonanie swojej pracy.