Zbliża się europejski festiwal skoków do wody w Rzeszowie

Stolica Podkarpacia, Rzeszów, za zaledwie dwa dni stanie się miejscem rozgrywek Igrzysk Europejskich. Konkretnie, na pływalni zlokalizowanej przy ulicy Matuszczaka, 150 zawodników specjalizujących się w skokach do wody ze wszystkich zakątków Europy – z dokładnością 20 krajów – będzie rywalizować o zwycięstwo. Wśród tych sportowców nie zabraknie przedstawicieli Stali Rzeszów.

Andrzej Kozdrański, będący nie tylko trenerem kadry narodowej, ale również coachem rzeszowskich skoczków, podkreśla pełne zaangażowanie i gotowość swoich podopiecznych. Nie chce jednak spekulować na temat tego, który z zawodników aktualnie prezentuje najlepszą formę i czego można po nim oczekiwać podczas nadchodzących zawodów. Przyznaje, że treningi dostarczają wielu informacji, jednak tak właśnie jest w sporcie – niczego nie można przewidzieć na sto procent. Generalnym celem dla skoczków jest awans do kilku finałowych rund i walka o punktowane miejsca, to jest pozycje od pierwszej do ósmej.

Wśród skoczków ze Stali Rzeszów, którzy wezmą udział w mistrzostwach, a wcześniej spełnili normę na Igrzyska Europejskie, znajdują się: Andrzej Rzeszutek, Kacper Lesiak, Robert Łukaszewicz, Filip Jachim oraz Kaja Skrzek (która regularnie trenuje w Szwecji) i Aleksandra Błażowska.