Zaproszenie na spotkanie autorskie z Tomaszem Michniewiczem w rzeszowskiej bibliotece

Publiczna Biblioteka Miejska i Wojewódzka w Rzeszowie ma zaszczyt zaprosić na kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”. Tym razem naszym gościem będzie Tomasz Michniewicz – osoba wielu talentów: dziennikarz, reportażysta i fotograf. Jest to człowiek nieznający strachu, który nie obawia się ryzyka ani wyzwań. Przez lata opisywał tak różnorodne tematy jak fundamentalizm muzułmański na północy Pakistanu, źródła przestępczości w Johannesburgu, działania polskich jednostek specjalnych, schematy działania profesjonalnych hazardzistów z Las Vegas czy tajemnice czarnej magii stosowanej w Centralnej Afryce.

To spotkanie odbędzie się w siedzibie WiMBP przy ulicy Sokoła 13 – 29 czerwca, o godzinie 17. Weźcie pod uwagę, że udział w nim jest bezpłatny.

Tomasz Michniewicz to nie tylko dziennikarz, reportażysta i fotograf, ale również organizator wypraw i ekspedycji. Możemy go znać jako autora pięciu książkowych bestsellerów z gatunku reportażu, które zdobyły wiele nagród. Talent Michniewicza doceniło także telewizyjne i radiowe medium – jest twórcą programu podróżniczego „Inny świat” emitowanego na antenie TTV oraz audycji „Reszta Świata” nadawanej w radiowej Trójce (wcześniej program ten można było usłyszeć w Radiu Zet, Jedynce i Radiu BIS). W dorobku Michniewicza znajduje się również nagroda National Geographic Traveler, statuetka Osobowość Roku 2019 oraz cztery statuetki zdobyte na festiwalu sztuki mediów i podróży Mediatravel. Ponadto jest członkiem jury Kolosów, najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.