Politechnika Rzeszowska osiąga sukces na międzynarodowych zawodach Formula Student Netherlands

PRz Racing, studenckie koło naukowe działające przy Politechnice Rzeszowskiej, miało szansę wziąć udział w prestiżowych zawodach mających zasięg międzynarodowy, a mianowicie Formula Student Netherlands. Wydarzenie to odbyło się na torze o nazwie TT Circuit Assen. Na przestrzeni całych zawodów, które składały się łącznie z ośmiu konkurencji, rzeszowski zespół zaprezentował niezwykle wysoki poziom przygotowania.

Zawodnicy PRz Racing zdobyli imponujące drugie miejsce w konkurencji pod nazwą „autocross”. Dodatkowo, udało im się zasłużyć na trzecie miejsce w innej konkurencji nazywanej „acceleration”. Te wyniki są dowodem na to, że Politechnika Rzeszowska jest doskonale przygotowana do startu w sezonie, a jej studenci są pełni zapału i ambicji.

Warto jednak podkreślić, że samo wydarzenie polegało na czymś więcej niż tylko testowaniu prędkości i wytrzymałości bolidów. W ramach zawodów Formula Student Netherlands przeprowadzano również konkurencje statyczne. Ich celem było sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności inżynierskich uczestniczących studentów. Ostatecznie, udział w nich był więc równie istotny dla ogólnego wyniku, co sam wyścig.