Weekend pełen atrakcji historycznych w Łańcucie

Różnorodne atrakcje, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, były udostępnione podczas „Weekendu z historią” w Łańcucie. Wydarzenia te miały miejsce na przestrzeni całego weekendu i obejmowały pokazy Zespołu Ludowego z Soniny „Staropolskie Wesele”, premierę animowanej historii miasta, bezpłatne wycieczki edukacyjne melexami, Wieczorną Retro Potańcówkę, a także prezentacje musztry. Ponadto, uczestnicy mieli możliwość nauczyć się fechtunku oraz obejrzeć pokazy walki na szable.

„Weekend z Historią” odbył się na terenie łańcuckich Plant. Wydarzenie to oferowało mnóstwo atrakcji, które zawierały ciekawe i edukacyjne elementy. Jednym z nich był pokaz Zespołu Ludowego z Soniny pod tytułem „Staropolskie Wesele” oraz premiera filmu animowanego opowiadającego o historii miasta.

Michał Mac, kierownik wydziału Sportu Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta Łańcuta, miał przyjemność przedstawić genezę powstania tego wyjątkowego wydarzenia. Następnie burmistrz Rafał Kumek dokonał symbolicznego zapalenia lampy naftowej. Ten gest miał podkreślić fakt, że pamięć o historii tego miasta jest niegasnąca i zawsze będzie pielęgnowana przez jego mieszkańców.