Incydent na szlaku kolejowym w Rzeszowie: Kosiarka samojezdna zderzyła się ze szynobusem

W komendzie Policji w Rzeszowie trwają intensywne prace nad ustaleniem przyczyn porannego incydentu. Doszło do niego na ulicy Architektów, gdzie kosiarka samojezdna niespodziewanie zderzyła się z szynobusem na trasie Jasło-Rzeszów. Na szczęście, pomimo poważnego charakteru zdarzenia, nikt nie odniósł obrażeń.

Dyżurny jednostki policyjnej został poinformowany o sytuacji tuż po godzinie 7 rano. Natychmiast skierował na miejsce zdarzenia odpowiednie służby, które miały za zadanie jak najszybciej wyjaśnić wszystkie niejasności związane z tym incydentem. Wstępne ustalenia wskazują, że kosiarka samojezdna wpadła na tory, czego skutkiem był kolizja z szynobusem jadącym z Jasła do Rzeszowa.

W chwili kolizji w szynobusie znajdowało się ponad 100 pasażerów. Wszyscy mogą jednak odetchnąć z ulgą – żadne ze osób podróżujących pociągiem nie doznało obrażeń. Na miejscu działały służby ratunkowe oraz policja.

Funkcjonariusze Policji już rozpoczęli szczegółowe oględziny pojazdów oraz proces zabezpieczania ewentualnych śladów, które mogą pomóc w ustaleniu dokładnych okoliczności tej niecodziennej kolizji. Praca detektywistyczna trwa i wszystko wskazuje na to, że niedługo uda się wyjaśnić dokładnie, co doprowadziło do tego niecodziennego zdarzenia.