Andrzej Zapałowski i Grzegorz Braun liderami Konfederacji na Podkarpaciu

Na listach wyborczych partii Konfederacja, w regionie podkarpackim, najważniejsze miejsca zajmują Andrzej Zapałowski i Grzegorz Braun. Zapałowski będzie przewodził listą w okręgu wyborczym numer 22, obejmującym tereny Krośnieńskie i Przemyskie. Natomiast Braun będzie liderem listy w okręgu numer 23, który obejmuje Rzeszów oraz Tarnobrzeg.

Liderzy Konfederacji Wolność i Niepodległość zostali zaprezentowani publiczności na Rynku w Rzeszowie w ostatni wtorek. Andrzej Zapałowski, będący liderem listy krośnieńsko-przemyskiej, podczas wystąpienia mówił: „Jest mi niezmiernie zaszczyt starać się o mandat poselski. W przeszłości pełniłem już rolę posła Sejmu i europosła. Jestem dumnym ze swoich decyzji głosowania i nadal bym tak samo postąpił jak kiedy pełniłem powierzone mi obowiązki. Moim priorytetem jest bezpieczeństwo, co dzisiaj jest naprawdę kluczowe”.

Drugie miejsce na liście wyborczej w okręgu 22 zajmie Adam Berkowicz. Jest on emerytowanym nauczycielem z powiatu jasielskiego, przedsiębiorcą oraz sędzią tańca towarzyskiego. Ponadto, Berkowicz jest ojcem pięciorga dzieci.