Inwestycja roku – nowy stadion dla Włókniarza Rakszawa

Od września bieżącego roku, zawodnicy drużyny piłkarskiej Włókniarza Rakszawa, działającej w ramach ligi okręgowej, będą mieli niebywałą możliwość korzystania z nowo wybudowanego stadionu. Ta unikalna na skalę lokalnych rozgrywek sportowa arena kosztowała 12 milionów złotych, a jej funkcje nie ograniczają się jedynie do służenia potrzebom piłkarzy. Młodzi sportowcy z całej gminy również będą mieli dostęp do tego imponującego obiektu.

Pieniądze na realizację tego ambitnego projektu pochodzą z różnych źródeł. Do jego sfinansowania przyczyniło się Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także program Polski Ład. Znaczny wkład w finansowanie inwestycji miała również sama gmina. O ile pierwotnie prace budowlane miały zakończyć się dopiero w kwietniu przyszłego roku, o tyle dość niespodziewanie obiekt jest już praktycznie gotowy na przyjęcie swoich pierwszych użytkowników.

Wójt Rakszawy, Jacek Szubart, podkreśla, że nowy stadion nie będzie służył wyłącznie piłkarzom. Mieszkańcy gminy poszukujący innych form rekreacji również znajdą tu coś dla siebie. Bliskość tras nordic walking zachęca do aktywności fizycznej, a część infrastruktury stadionu będzie dostosowana do potrzeb osób uprawiających tę dyscyplinę. Wójt Szubart podkreśla też, że rozbudowane zaplecze techniczne obiektu otworzy drogę do dalszego rozwoju różnorodnych gier, zabaw i innych dyscyplin sportowych.