Koncert Valentinii Maslovska w Rzeszowskim Domu Kultury na Słocinie

4 sierpnia 2023 roku o godzinie 19:00, Rzeszowski Dom Kultury – filia Słocina, zorganizował kolejne wydarzenie muzyczne z cyklu „Dobry wieczór z kulturą”. Ten kameralny koncert odbył się w niesamowitej atmosferze w Parku im. Władysława Szafera na osiedlu Słocina w Rzeszowie. Tego dnia występ dała Valentina Maslovska wraz ze swoim zespołem.

Wydarzenie to było idealną okazją do zapoznania się z twórczością Maslovska, dokładniej z utworami z jej pierwszego albumu pod tytułem “VALENTINA vol.1: Początki”. Kompozycje te są oparte na osobistych doświadczeniach artystki, jej emocjach, jak również na jej muzycznych eksperymentach. Charakterystyczną cechą tych utworów jest ich różnorodność brzmieniowa, która wynika z połączenia elementów popu, jazzu, muzyki folkowej oraz elektroniki.

W tekście piosenek zawarte są tematy dotyczące wyzwań życiowych, miłości oraz dążenia do samorealizacji. Całość tworzy ambitne dzieło, które stanowi najważniejsze osiągnięcie artystki do tej pory. Maslovska ma nadzieję, że dzięki niemu uda jej się dotrzeć do licznej grupy słuchaczy.