Ponad 500 wiernych wyrusza na pielgrzymkę do Jasnej Góry z Rzeszowa

W piątkowy poranek, ponad pięćset duchowo zaangażowanych osób rozpoczęło swoją duchową podróż z Placu Farnego w Rzeszowie, stanowiąc 46. edycję Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Tegoroczny marsz wiary odbywa się pod inspirującym hasłem „Matko Kościoła prowadź”, które wyraża głęboki szacunek i oddanie dla Matki Bożej. W tym roku, intencje modlitewne pątników skupią się na wsparciu Ojca Świętego, ochronie naszego kraju oraz pragnieniu o pokój dla narodu ukraińskiego.

Pątnicy zostali podzieleni na 13 grup, z każdej z nich czeka niełatwe zadanie – przemierzenie pieszo około 300 km. Planują dotrzeć do celu swojej pielgrzymki 13 sierpnia. Wśród nich są zarówno nowicjusze, którzy decydują się na to doświadczenie po raz pierwszy, jak i doświadczeni uczestnicy albo ci, którzy po kilkuletniej przerwie postanowili ponownie wykroczyć na pielgrzymi szlak.

– Jestem częścią grupy świętego Kazimierza. Tym razem jest nas nieco mniej niż zwykle. Zamierzamy pokonać całą trasę. Każdego dnia pokonujemy dystans od 25 do 30 kilometrów. Mimo że trasa jest dość wymagająca, jest dostępna dla każdego – bez względu na wiek, czy masz 10, 30 czy 70 lat. Nasze grono składa się z ludzi w różnym wieku: od małych dzieci przewożonych w wózkach, poprzez dorosłych aż po seniorów. To moja druga pielgrzymka. Po pierwszym razie byłem bardzo zachwycony i szczęśliwy. Mam wiele rzeczy do podziękowania, ale także wiele próśb i spraw, które chcę zawierzyć Bogu przez ręce Maryi – powiedziała pani Martyna z Rzeszowa.