Termomodernizacja hali sportowej SP nr 16: Cieplej, zdrowiej i taniej!

Ratusz Rzeszowa ma ambitne plany dotyczące termomodernizacji budynku hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 16, znajdującej się na ulicy Bohaterów. Jest przekonany, że po zakończeniu prac, atmosfera w szkole będzie cieplejsza, zdrowsza i bardziej ekonomiczna. Przewidywane jest, że projekt ten dobiegnie końca w bieżącym roku.

Marcin Piecyk, reprezentujący Urząd Miasta Rzeszowa, daje gwarancje, że proces remontowy nie wpłynie negatywnie na regularny harmonogram zajęć lekcyjnych. Zapewnia także, że wszystkie prace są odpowiednio zaplanowane i skoordynowane, aby minimalizować jakiekolwiek potencjalne zakłócenia.

Właściwe ocieplenie dachu oraz ścian hali sportowej rozpoczęło się we wrześniu 2022 roku. Nie tylko poprawi komfort cieplny, ale także wpłynie na jakość powietrza w obiekcie. Implementacja nowego systemu wentylacyjnego ma na celu eliminację problemu z gromadzeniem się wilgoci, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza zarówno w hali, jak i w innych pomieszczeniach szkoły, takich jak szatnie. Oczekuje się również znaczącego spadku ryzyka tworzenia się pleśni.

Po zakończeniu procesu ocieplenia hali, wydajność ogrzewania powinna zdecydowanie wzrosnąć. Dzięki temu szkoła będzie mogła oszczędzać na kosztach ogrzewania. Obecnie prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Jednakże projekt napotkał pewne komplikacje wynikające z konieczności usunięcia starych warstw izolacji termicznej.

Zdaniem Marcina Piecyka prace są już na finiszowym etapie. Całkowity koszt modernizacji wynosi 1,268 mln zł, z czego kwota 656 tys. zł pochodzi ze środków Polskiego Ładu.