Ekipa Radia Rzeszów zagości w Gdańsku ze swoim radiowym kamperem

W nadchodzącą środę, dokładnie 9 sierpnia, Gdańsk będzie gościł specjalnych gości – ekipę Radia Rzeszów. Mowa o grupie dziennikarzy, którzy dotrą do Trójmiasta za pomocą specjalistycznego kampera radiowego. Pojazd ten zostanie zaparkowany na przestrzeni nabrzeża Westerplatte. W ramach odwiedzin, planowane jest przeprowadzenie wspólnego programu radiowego, który zostanie transmitowany jednocześnie na antenach Radia Gdańsk oraz Radia Rzeszów. Czas emisji tego specjalnego wydarzenia to godziny od 10:00 do 12:00.

Projekt pod nazwą „Radio Biwak”, realizowany przez dziennikarzy Polskiego Radia Rzeszów, to inicjatywa, która ma na celu eksplorację ciekawych miejsc w naszym kraju. Działania te są intensywnie prowadzone każdego lata i w ramach tegorocznej edycji, ekipa z kamperem odwiedziła już wiele lokalizacji na terenie Podkarpacia. Tym razem jednak ich celem jest nadmorski Gdańsk, do którego przyjadą we wczesnych godzinach porannych. Na miejscu współpracować będą z redakcją lokalnego Radia Gdańsk, aby razem przygotować i poprowadzić unikalny program wakacyjny.

Podczas audycji na pewno nie zabraknie interesujących dyskusji na temat muzyki, lokalnych tradycji czy atrakcji turystycznych. Oczekuje nas również szereg reportaży przygotowanych przez reporterów oraz prezentacja jednej z części cyklu Radia Rzeszów zatytułowanego „Poeci Polskiej Piosenki”. Gośćmi specjalnymi będą Kamil Tarnacki, pełniący funkcję wiceprezesa Portu Gdańsk, a także Anna Kotuła, która zawodowo zajmuje się przewodnictwem turystycznym.