Radny sejmiku województwa podkarpackiego kwestionuje zmiany personalne w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie

W piątek, 4 sierpnia 2023 roku, w Rzeszowie odbyło się spotkanie z mediami, na którym głównym mówcą był radny sejmiku województwa podkarpackiego, Jacek Kotula. Przedmiotem konferencji prasowej były pytania skierowane do Sylwestra Czopka, rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, w kontekście niedawnych zmian kadrowych na stanowiskach kierowniczych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie. Najbardziej kontrowersyjną sprawą było zakończenie współpracy szpitala z dr Pawłem Wiszem, który pełnił rolę przodującego specjalisty w Podkarpackim Centrum Chirurgii Robotycznej przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Zwróciliśmy się bezpośrednio do przedstawicieli szpitala z prośbą o odpowiedź na pytania, które radny Kotula postawił podczas konferencji. Wysłaliśmy również te same zapytania do biura rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego, Sylwestra Czopka. Mimo upływu czasu, nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej informacji zwrotnej.

W oficjalnej rozmowie z rzecznikiem prasowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Rzeszowie udało nam się potwierdzić informacje o rozwiązaniu umowy z dr Pawłem Wiszem. Jak zostało nam powiedziane, decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta 24 lipca 2023 roku.