Wyniki finansowe Asseco Poland za II kwartał 2023 roku

Asseco Poland, polski gigant branży IT, ogłosił osiągnięcie skonsolidowanego zysku netto na poziomie 120,2 mln zł w drugim kwartale 2023 roku. Wynik ten został przypisany głównym akcjonariuszom firmy. Informacje te zostały zaakcentowane przez zarząd firmy, opierając się na początkowych danych finansowych.

Zarząd Asseco Poland S.A. podkreślił w swoim komunikacie, że według preliminarnych szacunków, łączny skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom dominującym Grupy Asseco Poland za pierwsze półrocze 2023 roku osiągnął wartość 228,3 mln zł. Z tego kwoty, wyodrębniona suma 120,2 mln zł to rezultat uzyskany tylko w drugim kwartale 2023 roku.

Przypomnijmy, że Asseco Poland to firma specjalizująca się w tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania. Przedsiębiorstwo to jest największym software house’m z polskim kapitałem i jednocześnie stanowi szóstą największą firmę dostarczającą oprogramowanie na terenie Europy. W 2022 roku, skonsolidowane przychody Asseco Poland ze sprzedaży osiągnęły imponującą wartość 17,37 mld zł. Asseco jest obecne na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2004 roku (wówczas jako Comp Rzeszów) i od tego czasu pozostaje w prestiżowym indeksie giełdowym WIG20.