Zmiany w rzeszowskiej klasie okręgowej przed sezonem 2023/2024

Nowy sezon rzeszowskiej klasy okręgowej na rok 2023/2024 przynosi wiele zmian. Nie doświadczymy tutaj obecności żadnej drużyny, która spadła z czwartej ligi. Zamiast tego, na boisku ujrzymy aż cztery nowe ekipy, które są beniaminkami tych rozgrywek. Ciekawostką jest to, że dwie z nich pochodzą z gminy Trzebownisko.

Wśród nowo przybyłych drużyn znajdują się LKS Jasionka oraz KS Dąbrówki, które powracają do rzeszowskiej „okręgówki” po sześcioletniej przerwie. Zespół z Trzebowniska musiał czekać rok dłużej na swój powrót, natomiast Błękit Żołynia wrócił do szóstego poziomu rozgrywkowego już po dwóch sezonach.

Drużyna LKS Jasionka wydaje się być najbardziej obiecującym beniaminkiem. Zespół posiada w swoim składzie wielu doświadczonych graczy, takich jak Dariusz Jarecki – były gracz Stali Rzeszów. Co więcej, drużyna pod kierunkiem trenera Ireneusza Kędziora cały czas się rozwija i zdobywa nowych zawodników; ostatnio dołączył do niej Konrad Panko, który był drugim najlepszym strzelcem w poprzednim sezonie klasy okręgowej.

Gdy mowa o transferach, warto również wspomnieć o Michale Cachu. Ten 26-letni zawodnik, wcześniej wybrany przez kibiców za najlepszego zawodnika „Izolacji”, teraz wzmocnił zespół KS Zaczernie – jednego z faworytów do awansu. Wspomnieć należy także o zmianie trenera w Zaczerniu: stanowisko to objął Hubert Put, zastępując Łukasza Kłeczka.