Planowany proces w sprawie morderstwa psycholożki w Zakładzie Karnym w Rzeszowie

Sąd Okręgowy w Rzeszowie ustalił datę rozpoczęcia procesu przeciwko 38-letniemu Arturowi R., który jest oskarżony o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Według zarzutów, brutalnie zamordował on psycholożkę pracującą w miejscowej placówce więziennej, Bogumiłę B.-P. Data rozprawy została zaplanowana na 9 listopada. Sąd podjął decyzję, uwzględniając zarówno szczególną okrutność zbrodni, jak i motywację sprawcy, która budzi wyjątkowe potępienie.

Rzeczniczek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, prokurator Krzysztof Ciechanowski, przekazał informacje o wyznaczonym terminie procesu agencji informacyjnej PAP. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadziła śledztwo dotyczące tego tragicznego zdarzenia i wysłała akt oskarżenia do sądu pod koniec czerwca bieżącego roku.

Artur R. jest oskarżony o atak na Bogumiłę B.-P. zrealizowany podczas konsultacji psychologicznych 22 lutego 2022 roku. Zdarzenie miało miejsce w pomieszczeniu przeznaczonym dla rozmów z osadzonymi, gdzie oskarżony i psycholożka byli sami. Wszystko zaczęło się od brutalnego uderzenia pięściami w twarz ofiary przez Artura R., po czym wykorzystał nożyczki znalezione na biurku, zadając kobiecie osiem ran kłutych w szyję i twarz.

Z powodu tych ataków, psycholożka doświadczyła obfitego krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego, które okazały się śmiertelne. Ta tragedia spotkała ją podczas wykonywania swojej pracy.