32. Rzeszowski Rajd Samochodowy – Uwaga na utrudnienia!

Nadciąga emocjonujące wydarzenie motoryzacyjne! Rzeszów i powiat rzeszowski są gospodarzami 32. edycji Rzeszowskiego Rajdu Samochodowego. Organizatorem imprezy jest Automobilklub Rzeszowski. Biorąc pod uwagę, że trasa rajdu prowadzi przez ulice Rzeszowa oraz drogi na terenie gminy Boguchwała i Lubenia, kierowcy mogą napotkać pewne utrudnienia. Zostaną one spowodowane tymczasowym wyłączeniem z ruchu niektórych ulic i odcinków dróg lokalnych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.

Pierwszy etap rajdu rozpoczął się w czwartek, kiedy to odbył się odcinek testowy w miejscowości Niechobrz. Od 14:30 do 21:00 trasa tego etapu była niedostępna dla innych kierowców.

Uczestnicy rajdu wyruszyli z obszaru obok Krzyża Milenijnego, położonego przy gminnej drodze numer 108185R. Następnie poruszali się drogą Niechobrz-Granice (na terenie działek nr 2224/1, 2278/2), docierając do przysiółka Babia Góra (działki nr 1628,2452). Po kolejnym przejeździe obok Krzyża Milenijnego trasa kierowała ich na gminną drogę numer 108180R, gdzie zakończył się ten etap.

Zalecenia dla mieszkańców dotyczą możliwych objazdów: sugerowane są drogi wewnętrzne – gruntowe, które prowadzą do dróg powiatowych 1409R i 1436R.

Dziś natomiast rajd przeniesie się do okolic Lubeni. Trasa, którą pokonają zawodnicy, zostanie zamknięta dla innych użytkowników drogi od godziny 12:40 do 20:45.