Brutalna napaść zakończona ciężkimi ranami – grozi mu do 15 lat więzienia

Do niepokojącego incydentu doszło, kiedy mężczyzna zaatakował swojego młodszego kolegę nożem, powodując poważne obrażenia. Akt agresji może skutkować surową karą do 15 lat pozbawienia wolności dla napastnika. Ofiara, 29-latek, została przetransportowana do szpitala w stanie krytycznym.

Atak nożem miał miejsce w Mokrem, małej miejscowości, w sobotę 5 sierpnia około godziny 21. Według zgromadzonych dowodów przez policję, obaj mężczyźni natknęli się na siebie przypadkiem w pobliżu jednego z lokalnych sklepów. W pewnym momencie między nimi doszło do gwałtownej awantury. Podczas konfliktu, 33-letni mężczyzna wyciągnął nóż i zadał kilka ciosów swojemu młodszemu towarzyszowi. Poszkodowany został następnie przewieziony do szpitala w mieście Dębica, gdzie jest obecnie leczony.

Po przestępstwie na miejscu zdarzenia interweniowali oficerowie policji. Zatrzymali oni 33-letniego mieszkańca Mokrego, który był sprawcą brutalnej napaści. Testy na obecność alkoholu przeprowadzone na obu mężczyznach wykazały, że byli oni pod jego wpływem podczas konfliktu.