Przetarg na renowację dachu Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie

Ratusz w Rzeszowie poinformował o nowym przetargu, który dotyczy wykonania prac remontowych na dachu Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza. Ta szkoła jest zlokalizowana w samym sercu miasta.

Szkoła Podstawowa nr 1 to najdłużej funkcjonująca placówka edukacyjna w Rzeszowie – jej powstanie datuje się na rok 1784. Zlokalizowana przy ulicy Bernardyńskiej, szkoła regularnie przechodzi różnego rodzaju renowacje i modernizacje. Najnowszym osiągnięciem jest odrestaurowany plac zabaw, który służy nie tylko uczniom, ale także lokalnym mieszkańcom. Modernizacja tego obiektu kosztowała 253 tysiące złotych.

Aktualnie ogłoszony przetarg obejmuje kompleksowy remont dachu budynku szkoły. Zakres prac obejmuje nie tylko naprawę konstrukcji dachu i kominów, ale także montaż nowych rynien i włazów oraz wymianę pokrycia. Wykonawca zadania będzie również odpowiedzialny za wymianę deskowania i montaż nowego pokrycia z blachodachówki.

– Naszym celem jest stałe inwestowanie w rozwój szkół, aby zapewnić jak najlepsze warunki do nauki dla naszych uczniów. W chwili obecnej realizujemy kilka dużych projektów, takich jak budowa hal sportowych przy Zespole Szkół nr 1 i I Liceum Ogólnokształcącym, czy rozbudowa SP 13 na osiedlu Staromieście. Wszystkie przeprowadzane remonty i modernizacje są realizowane zgodnie z potrzebami zgłaszanymi przez dyrektorów placówek do Urzędu Miasta – mówi Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa.

Interesujący się tematem wykonawcy mają możliwość składania ofert do 29 sierpnia. Wybrany zwycięzca przetargu będzie miał do dyspozycji 9 miesięcy na wykonanie wszystkich zleconych prac.