Zmaganie małej Zuzi z Rzeszowa: walka o życie przeciwko glejakowi pnia mózgu

Świat pełen beztroski, której doświadczała 5-letnia Zuzia Małacha, nagle i brutalnie zmienił się w straszliwy koszmar. Tego koszmarnego dnia, 2 sierpnia 2023 roku, u małej dziewczynki zdiagnozowano glejaka pnia mózgu. Od tego czasu jej rodzice, Ilona i Piotr Małachowie, nie ustają w walce o zdrowie i przetrwanie swojej córki. Prosimy o wsparcie dla tej odważnej rodziny.

Dzisiaj Zuzia mieszka w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jest ona otoczona zaawansowaną aparaturą medyczną, która pomaga złagodzić jej ból. Mimo że jej uśmiech bywa czasem owocem ogromnego wysiłku, to jest jak promień słońca przebijający się przez ciemne chmury. Kiedy patrzymy na nią, widzimy nie tylko okrutną chorobę, ale także wyjątkową siłę i determinację do walki i przetrwania – opisują rodzice Zuzi. Dodają: „Nasza mała córeczka staje oko w oko z bezlitosnym przeciwnikiem, a ona wiedząc, że lekarze nie mają dla niej magicznego lekarstwa, nadal walczą. Każdego dnia pokazuje nam wzór odwagi i wytrwałości”.

Ilona i Piotr Małachowie desperacko szukają wszelkich możliwości ratunku dla swojej ukochanej córeczki. Rodzina i przyjaciele wspierają ich w tej dramatycznej bitwie, próbując znaleźć pomoc na całym globie. Konsultacje z wieloma specjalistami oraz próby zorganizowania uczestnictwa Zuzi w badaniach klinicznych stały się ich codzienną rutyną. Ta heroiczna walka tworzy jednak ogromny ciężar finansowy, który może okazać się zbyt duży dla samej rodziny.