Zdumiewające działania służb ratunkowych w Rzeszowie: Uratowali 85-letnią kobietę

W niesamowitym zdarzeniu, które miało miejsce w Rzeszowie, policjanci i strażacy z Podkarpacia podjęli decydujące kroki, aby uratować życie 85-letniej kobiety, która przez dwa dni nie dawała żadnych oznak życia. Niepokojąco, kobieta nie odbierała telefonów, a drzwi do jej mieszkania były zamknięte od środka. Na szczęście, policjanci i strażacy podjęli szybką decyzję, co pozwoliło uratować życie staruszki.

24 sierpnia, opiekun 85-letniej kobiety zgłosił się na Komendę Miejską w Rzeszowie z niepokojącym problemem. Opiekun był zaniepokojony faktem, że przez dwa dni nie mógł skontaktować się ze swoją podopieczną. Dokładnie, kobieta nie reagowała na próby kontaktu telefonicznego i dodatkowo pozostawiła klucze w drzwiach mieszkania, co jeszcze bardziej ograniczało dostęp do wnętrza.

Na miejsce został natychmiastowo skierowany patrol z oddziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz straż pożarna. Pierwszą koncepcją ratunkową było wyważenie drzwi do mieszkania. Jednak szybko zdecydowali się na inną strategię. Zwrócili uwagę na uchylone okno balkonowe w mieszkaniu. Korzystając ze specjalistycznego sprzętu – drabiny z zwyżką – udali się na balkon mieszkania znajdującego się na piątym piętrze budynku.