Zagrożenie bakterią Legionella na Podkarpaciu: Bilans ofiar rośnie

Podkarpacki Inspektorat Sanitarny, mający swoją siedzibę w Rzeszowie, poinformował w czwartek o kolejnych zgonach z powodu infekcji bakterią Legionella. Do tej pory 18 osób nie przeżyło walki z tą chorobą. Ostatnie 24 godziny przyniosły potwierdzenie dwóch nowych przypadków zakażenia. Obecnie łączna liczba osób, u których wykryto tę bakterię, wynosi 157.

Raport, który ukazał się w czwartek, przekazuje smutne wieści o 18 ofiarach śmiertelnych infekcji Legionellą. Zaznaczono jednak, że wszyscy zmarli cierpieli również na inne choroby. Grupa ta składała się z równych liczbie mężczyzn i kobiet – po 9 z każdej płci. Wiek zmarłych wahał się między 53 a 98 rokiem życia.

W ostatnim komunikacie sanepidu znalazła się także informacja o dwóch nowych przypadkach zakażenia bakterią Legionella. To sprawiło, że liczba osób dotkniętych legionellozą wzrosła do 157. Nowo wykryte infekcje dotyczą osób, które trafiły do szpitala między 20 a 28 sierpnia bieżącego roku.

Wszystkie osoby hospitalizowane z powodu legionellozy są leczone w placówkach medycznych na terenie Rzeszowa oraz powiatu rzeszowskiego, a także w Dębicy, Przemyślu, Kolbuszowej, Łańcucie, Sędziszowie Małopolskim, Jaśle i Lublinie.